فایل کامل(ترجمه مقاله عملکرد بدون سنسور اضافی درسیستم ترمز الکترونیکی)

سیستم پیشگیری ROLL-OVER برای خودروهای تجاری: عملکرد بدون سنسور اضافی درسیستم ترمز الکترونیکی Roll-Over Prevention System for Commercial Vehicles – Additional Sensorless Function of the Electronic Brake System چکیده: تجربه های اخیر نشان دادند کهسیستم پیشگیری ROLLOVER , خودروهای تجاری,سنسور اضافی درسیستم ترمز الکترونیکی,عملکرد بدون سنسور اضافی|41011362|tbd35007533|تی بی
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل ترجمه مقاله عملکرد بدون سنسور اضافی درسیستم ترمز الکترونیکیرا مشاهده می نمایید

سیستم پیشگیری ROLL-OVER برای خودروهای تجاری: عملکرد بدون سنسور اضافی درسیستم ترمز الکترونیکی

Roll-Over Prevention System for Commercial Vehicles – Additional Sensorless Function of the Electronic Brake System

چکیده:

تجربه های اخیر نشان دادند که اندازه اتومبیل های مسافری کوچک و متوسط بوده، ازاین رو همواره دربرابر حادثه ROLL-OVER قرار داشته اند. ROLL-OVER یکی از وحشتناکترین حادثه ها برای رانندگان کامیون است و بدون هیچ نشانه قبلی اتفاق می افتد و در نتیجه واکنش صحیح راننده را در پی نخواهد داشت.این مقاله برخی ازمشکلات ثبات وسیله نقلیه تجاری را به طور کلی ارائه می دهد. و به دنبال یک راه حل برای تشخیص و اجتناب از ROLL-OVER بوده که با استفاده ازسنسورها و محرک های موجود در سیستم ترمز الکترونیکی (EBS) می باشد.

1 – مقدمه:

خطرناک ترین حرکات وسیله نقلیه را می توان درسه گروه طبقه بندی کرد. نوع اول با نام قیچی کردن شناخته می شود که به طور عمده ناشی از عدم کنترل در حرکت در زاویه های بزرگ درترلیرها دیده می شود که در نتیجه آن، لغزش جانبی اکسل های عقب به وجود می آیند. این پدیده کلی از شایع ترین علل تصادفات جدی در ماشین های سنگین است. مشکل اصلی با این نوع، از دست دادن ثبات است که اگر زاویه بیش از حد بحرانی شود، راننده قادر به کنترل خودرو توسط فرمان نخواهد بود. حتی قبل از رسیدن به این زاویه بحرانی، ممکن است مشکل بدتر شود. چرا که راننده ممکن است هدایت خودرو را در جهت نامناسب داشته باشد. در وسایل نقلیه انفرادی این نوع حادثه با اصطلاح اسپین شناخته می شود. در این نوع، حرکات خطرناک وسایل نقلیه ممکن است برخی اختلالات ناشی از باد و حرکت ناگهانی فرمان توسط راننده به وجود بیایید. هنگامی که طراحی عوامل پارامترهای سیستم نزدیک به مقدار حیاتی خود باشد، وسیله نقلیه دچار تنش می شود. این بدان معناست که بعد از اختلال، وسیله نقلیه ثبات خود را از دست داده و به طور معمول تمایل به کج شدن داشته و در نتیجه منجر به تصادف خواهد شد. تصادف با وسیله نقلیه تجاری با ROLL-OVER خطرناک ترین حالت است. تجزیه و تحلیل آماری مشخص می کند که حوادث ROLL-OVER به شرح زیر طبقه بندی شده اند:

1 – پیشگیری:

این بدان معنا است که راننده قادر به جلوگیری از تصادف باشد که یا یک دستگاه هشدار دهنده نصب شده در وسیله نقلیه همراه است. تنها 3/3% از مجموع حوادث با این دستگاه هشدار دهنده قابل پیشگیری می باشند.

2- پیشگیری به طور بالقوه:

بدان معنا است که ROLL-OVER ممکن است با توجه به مهارت راننده و عملکرد دستگاه هشدار دهنده از آن جلوگیری شود که آمار آن 4/38% می باشد.

3- غیر قابل پیشگیری که 7/49% از کل تصادفات را دربر می گیرد.

4- پیشگیری ناشناخته که شامل 8/6% از تعداد کل تصادفات است.

این آمار دو واقعیت را اثبات می کند:

1 – می توان از تعداد حوادث کمتری اجتناب کرد. در صورتی که وسیله نقلیه با این سیستم هشدار دهنده مجهز شده و به راننده سیگنال هایی را برای اصلاح حرکت خودرو و در برخی از راه های مناسب قبل از ROLL-OVER ارائه دهند.

2- اکثریت حدود 50% از حوادث ROLL-OVER تنها با یک سیستم هشدار دهنده به راننده ماهر حتی با کنترل حرکت خودرو غیر قابل اجتناب است. با تجزیه و تحلیل رفتار وسایل نقلیه، می توان دید که راننده با تسلط به فرمان و واکنش در موقع مناسب در خودرو یک عامل مهم است. بنابراین، این رفتار دریک سیستم راننده خودرو، یک حلقه بسته کنترل شده نبوده و به طور مستقیم توسط راننده تحت تاثیر قرار نمی گیرد. مشکل دیگر این است که راننده وسیله نقلیه تنها محدود به تعدادی از عوامل مانند فرمان و یا گاز یا ترمز است که به اندازه کافی در تمام شرایط در دسترس هستند. مشکلات دیگر کمبود راننده ناشی از تاخیر در عملکرد و تصمیم گیری های اشتباه و یا از کار افتادن سیستم های کنترل در وسیله نقلیه است.


مطالب دیگر:
📃ليست شركتهاي پخش مواد غذایی مشهد📃ليست شركتهاي پخش مواد غذایی ياسوج📃ليست شركتهاي پخش مواد غذایی يزد📃نمونه مسائل جاوا📃نمونه مسايل آجاكس📃بررسی پروبيوتيك وكاربرد آن در آبزي پروري📃پاورپوینت توليد كنسرو ذرت شيرين📃پاورپوینت خط تولید قند کله📃پاورپوینت تولید درب و پنجره های UPVC📃پاورپوینت خط تولید و طراحی طلا و جواهر📃پاورپوینت فرايند توليد لواشك خرما📃پاورپوینت آشنایی با خط تولید کاشی و سرامیک📃پاورپوینت آشنایی با تولید اگزوز موتور سیکلت📃پاورپوینت روش تولید قطعات الکترونیکی📃پاورپوینت روش کشت توت فرنگی به صورت📃پاورپوینت آشنایی با خط تولید موزائیک📃پروژه پایانی شبیه سازدستگاه خودپرداز (ATM) با #C در محیط ASP.NET به همراه پایگاه داده📃پاورپوینت خط تولید ژلاتین📃پاورپوینت فرآیند تولید شیرآلات بهداشتی📃پاورپوینت روش تولید ظروف شیشه ای📃پاورپوینت فرايند توليد قوطي فلزي📃پاورپوینت طرح توجیهی تولید کرم ابریشم📃پاورپوینت خط تولید ظروف یکبار مصرف فوم📃پاورپوینت آشنایی با بسته بندی مواد غذایی، حبوبات و خشکبار📃پاورپوینت آهک