فایل کامل(دانلود مقاله تاریخ هنر جهان)

هنر ما قبل تاریخ هنر ما قبل تاریخ به سه دوره مهم تقسیم می شود : الف- دوره پالئولینیك ب- دوره نئولیتیك ج- دوره برنز و آهن در این دوره كه از نظر زمان دورترین نقطه تاریخی را در بر می گیرد .اولین گام های بشر برای ساختن ابزار و وسایل مورد احتیاجش برداشته تاریخ هنر جهان,هنر در جهان,هنر کشورهای گوناگون,انواع هنر,هنرهای دوره نئولیتیك,هنرهای دوره پالئولینیك ,هنرهای دوره برنز و آهن ,هنرهای مجسمه سازی و نقاشی ,هنر مصر ,هنرهای پادشاهی كهن,هنر مقبره پادشاهان,هنر هرمهای سه گانه|40190965|tbd35007533|تی بی
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل دانلود مقاله تاریخ هنر جهانرا مشاهده می نمایید

هنر ما قبل تاریخ

هنر ما قبل تاریخ به سه دوره مهم تقسیم می شود :

الف- دوره پالئولینیك ب- دوره نئولیتیك ج- دوره برنز و آهن

در این دوره كه از نظر زمان دورترین نقطه تاریخی را در بر می گیرد .اولین گام های بشر برای ساختن ابزار و وسایل مورد احتیاجش برداشته شد. از این دوره آثاری در غارها بدست آمده است .

از این دوره آثاری از مجسمه و نقاشی در دست است مانند: ونوس ساویذیانو – ونوس ویلندورف حدود 15000- 10000 ق م و نقاشیهای غار آریژ .

ب- دوره نئولیتیك: ( نوسنگی )

اولین آثارمعماری و بناهای ساخته شده دست بشر در این دوره بوجود آمده است . زیرا دوره یخبندان به پایان رسید.

ج- دوره برنز و آهن :

این دوره از زمانی آغاز می شود كه فلزات ساخته می شوند .در این عصر شهرسازی اهمیت پیدا می كند. دراین دوره است كه ما با تمدنهای عظیمی چون مصر ، بین النهرین و مدیترانه آشنا می شویم .

هنر بدوی

امروز هنوز قبایلی یافته می شوند كه در شرایط عصر پارینه سنگی زندگی می كنند.مانند جامعه های بدوی آفریقای استوایی وجزایرجنوب اقیانوس آرام و دو قاره شمالی و جنوبی آمریكا .

جامعه های بدوی دراساس روستایی ومستغنی از غیر اند ، واحدهای اجتماعی وسیاسی آنها به ترتیب دهكده وقبیله است، نه شهر و دولت . دو دوام و قرارشان مبتنی برحفظ رسوم وسنن است.بی یاری اسناد و اوراق نوشته شده قسمت عمده آثارهنری جنبه مذهبی دارد. تندیسها خلاصه و اغراق شده از آثار پیكر آدمی است .

دراغلب تندیسهای آفریقایی پیكر انسان بطور تجریدی و دور از واقع گرایی نشان داده شده است درتندیسها اغراق دیده می شود . مثلا در پیكر انسان سر بزرگتر ساخته شده است .

در بین سرخپوستان نقاشی موقتی بنام نقاشی شنی كه توسط جادوگر قبیله به وجود می آید و او در مراسم مربوط به مداوای بیماران به كار می رود و در مراسم برای تضمین موفقیت در شكار و افزایش قدرت انسان به كار می‌رود .


هنر مصر

هنرمصر از قدیمی ترین و شكل گرفته ترین نوع هنرهاست .

اختراع خط حدود 5000 سال قبل یكی ازپیروزیهای زودرس وضروری تمدنهای بین النهرین و مصر بود .

تاریخ مصر به سه دوره مشخص تقسیم می شود .

پادشاهی كهن:آثار مصری از 3000 تا 500 سال ق . ه به نحوی با هم شباهت دارند .

طرز فكر مصریان این بود كه هر شخص باید بكوشد تا درزندگی خود وسایل خوشبختی پس از مرگش را فراهم آورد. از این رو هرفرد مصری می بایست آرامگاه ابدی خویش را چون جایگاهی همانند و یادآور محیط زندگی روزانه اش ترتیب دهد .

تا روح وی كه در زبان مصری « كا »خوانده می شود درآن احساس آسودگی كند و نیز می بایست كالبدی جاودانی از خود باقی بگذارد . تا «كا» بتواند در آن حلول كند و به زندگی خود ادامه دهد . برای این منظور جسد را مومیایی می كردند. واز بیم آنكه جدم ازمیان برود پیكره ایشان را از سنگ و فلز می ساختند .

مشهورترین مقابر از نوع مصطبه مقبره پادشاه زوسر است .

در دوره سلسله سوم این مقابر شكل هرم هایی پله دار بخود گرفت. سیر تكاملی اهرام در دوره سلسله چهارم با ساختمان هرمهای سه گانه به اوج خود رسید .

22 صفحه فایل Word قابل ویرایش


مطالب دیگر:
📗نقش امام علی در ایجاد دولت اسلامی از دیدگاه نهج البلاغه📗نقش نماز و نیایش در بهداشت روانی📗نقش نماز در رعایت حقوق فردی ، اجتماعی و خانوادگی📗موانع ارث در حقوق مدنی و فقه شیعی📗نقش آموزش در توسعه اقتصادی📗نظام حقوق زن در اسلام 📗يارانه – سوبسيد📗پاور پوینت پرسشنامه امیدواری اشنایدر 📗منتقم کرار 📗دانلود فایل پروژه قابل ویرایش و چاپ (word) درس آمار و مدل سازی سوم دبیرستان ( برسسی وضعیت کلاس سوم تجربی) / برای دانش آموزان سوم دبیرستان و ...📗راهنمای تنظیم مقاله برای نشریات📗آشنایی با فرآیند خشک کردن میوه📗کارتون آستریکس و راز معجون جادویی📗پاسخنامه آزمون الگو کد 691-جدید📗بررسی جرایم پزشکی 📗اصول استخراج معدنی - مکانیزم📗حذف FRP گوشی های LG با اندروید 6.0.1📗دانلود مقاله 45ص سفالگری 📗دانلود مقاله انواع خط📗دانلود مقاله اطلاعات اولیه فولاد 📗دانلود مقاله انرژی تجدید پذیر 2 📗دانلود مقاله آشنايي با نظريه معروف دکتر حسابي 3ص 📗دانلود مقاله ابوعلي سينا 12ص 📗دانلود مقاله دكتر محمد خوانساري 6ص 📗مدل سه بعدی گیت فروشگاه (تری دی اس مکس)