فایل کامل(دانلود مقاله جوجه کشی و دلایل افت هج)

جوجه كشی (هچ) انجام عملیات اولیه جهت رشد جنین در داخل تخم مرغ تا مرحله بیرون آمدن آن از تخم را جوجه كشی می گویند. این فرآیند بسیار پیچیده است و شامل لقاح اسپرم و تخمك و تقسیمات سلولی میتوز و تمایز و رشد اندامها می باشد. مراحل اولیه جوجه كشی در داخل بجوجه كشی هچ,مرگ و میر جنین و دلایل مربوطه,دلایل افت هچ در سنین مختلف و معیارهای شناسائی اشكالات|40130289|tbd35007533|تی بی
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل دانلود مقاله جوجه کشی و دلایل افت هجرا مشاهده می نمایید

جوجه كشی (هچ)

انجام عملیات اولیه جهت رشد جنین در داخل تخم مرغ تا مرحله بیرون آمدن آن از تخم را جوجه كشی می گویند. این فرآیند بسیار پیچیده است و شامل لقاح اسپرم و تخمك و تقسیمات سلولی میتوز و تمایز و رشد اندامها می باشد.

مراحل اولیه جوجه كشی در داخل بدن مرغ انجام می شود و مراحل بعدی در خارج بدن مرغ به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می شود. (سنتی توسط مادر و صنعتی توسط مادر مصنوعی یا اصطلاحاً انكوباتور)

بهتر دیدیم با توجه به اینكه بیشتر در دنیا به صورت صنعتی انجام می شود به این مسئله با تفكر بیشتری بپردازیم. طبیعی است كه مرحله تكامل جنین چه در كنار مادر و یا در دستگاه جوجه كشی مشابه می باشد ولیكن اكثر ایرادات به وجود آمده در جوجه در سیستم مصنوعی می باشد در حالت طبیعی وجود ندارد. چرا كه مادر رابطه خاصی با جنین خود دارد و می داند كه جنین در هر لحظه به چه چیزی نیاز دارد.

در اینجا در مورد كل این فرآیند و اختلالات در روند فرآیند بحث خواهیم نمود.

امیدوارم رهگشای دوستان گردد.

فصل اول

مراحل تكامل جنین

(جنین شناسی جوجه)

جنین شناسی جوجه

به منظور رشد جنین و نهایتاً تفریخ می بایست تخم مرغ تخم مرغ را در دستگاه جوجه كشی به صورت مصنوعی تفریخ كرد كه مراحل زیر به وقوع می پیوندد لازم به ذكر است كه جنین در بدن مرغ نیز تكامل دارد كه ذیلاً ذكر گردیده است.

زمان های مهم در رشد جنین

1- قبل از تخم گذاری: 1- باروری 2- تقسیم و رشد سلول های زنده 3- تمایز سلول ها به گروه هایی كه قسمت خاصّی را می سازند (گامترولاسیون)

2- زمانهای بین تخم گذاری و انكوباسیون: كه در این زمان هیچ رشد وجود ندارد یا مرحله غیرفعال در زندگی جنین را شامل می شود. (در این زمان در صورت تأمین شرایط مناسب نگهداری تخم مرغ رشد به صفر می رسد)

3- در طی مرحله انكوباسیون:

روز اول: 1) رشد و توسعه فضا و شفاف و فضای تاریك بلاستودر 2) رشد مهم و عمده كه در زیر میكروسكوپ قابل مشاهده است از جمله A 18 ساعت: تشكیل ناحیه مربوط به تغذیه جنین B 19 ساعت شروع ظهور چین های مغذی C 20 ساعت شروع و شكل گیری سر D شروع و شكل گیری مغز و سیستم عصبی E 22 ساعته شروع و شكل گیری سر F 22 ساعته: ظهور جزایر خونی J 24 ساعته: شروع شكل گیری چشمها


مطالب دیگر:
📝23- مدلسازی المان محدود انتشار کمانش دینامیکی در خطوط لوله دریائی تحت فشار خارجی📝24- بررسی تاثیر تغییرات تراز آب در محل تغذیه بر ذخیره دینامیکی آب در آبخوان محصور📝25- آنالیز دینامیکی اندر کنش شمع و خاک به روش المان محدود در حالت سه بعدی📝26-تراکم دینامیکی لندفیل📝27- بررسی ناپایداری دینامیکی ساختمانهای بتنی با سیستم قاب خمشی با استفاده از آنالیزهای افزایش یابنده دینامیکی📝28- آنالیز هیدرودینامیکی رایزرهای دریایی تحت اثر امواج منظم خطی و غیرخطی📝29-تحلیل دینامیکی اندرکنش خاک-سازه با استفاده از تقابل دو نرم افزار Sap و Flac📝30- ارزیابی لرزه­ای سازه­های فولادی با استفاده از روش­های نوین مبتنی بر تحلیل استاتیکی و دینامیکی غیرخطی فزاینده📝31- تحلیل دینامیکی اندرکنش شمع - خاک روانگرا - سازه📝پاورپوینت مدیریتی (کایزن)📝برنامه تحت اکسل محاسبه معیارهای طرح هندسی راه ها📝9- مقایسه آئین نامه های ACI آمریكا و استاندارد 2800 ایران در تحلیل دودكشهای بتنی در برابر زلزله📝10- تحلیل پوشش نهایی سازه های زیرزمینی در مقابل بارهای ناشی از زلزله مطالعه موردی تیپ یك لاینینگ تونلهای دوقلوی شبلی📝11-تولید زلزله های مصنوعی منطبق با طیف طرح هدف📝12-بررسی تاثیر زلزله بر سازه ها و تاسیسات زیر زمینی📝13- جدا سازهای ضد زلزله📝14-پیش بینی زلزله با استفاده از سیستم های ماهواره ای سنجش از راه دور📝15-بررسی زلزله بم و فشار سازه های مختلف موجود در بم📝17-روشهای نوین كنترل نیروی زلزله📝18-آنالیز عددی مجموعه پی و دیوار آب بند سد كرخه تحت بار زلزله📝19- تحلیل سازه ای ساختمان های آسیب دیده زلزله بم📝20-مطالعه تجربی- تحلیلی ساختمانهای بتنی آسیب دیده در زلزله 1382 بم📝21- تاثیر استفاده از طیف واقعی یك زلزله بر نتایج حاصل از آنالیز غیر خطی استاتیكی افزایشی📝22- بهینه سازی آرایش شمع و دال تحت اثر توام بارگذاریهای ثقلی و زلزله در حوض خشك به روش برنامه ریزی غیر خطی (NLP)📝23-بهینه سازی آرایش شمع و دال تحت اثر توام بارگذاریهای ثقلی و زلزله در حوض خشك الف - روش پارامتر مشخصه